قایقرانی در ایران به سرعت روبه گسترش است. دورنمای ورزش قایقرانی، گسترش و توسعه پایدار ازطریق استعدادیابی و نفوذ این ورزش به باشگاهها، آموزشگاهها و مراکز کارآفرینی و  در بعد قهرمانی بکارگیری حداکثر توان علمی-ورزشی و پزشکی-ورزشی کشور برای جداکردن قایقرانان از بافت عادی و پیش راندن آنان به سوی دستاوردهای قهرمانی می باشد.

 

ایجاد مدارس و باشگاهای قایقرانی در نقاط مختلف کشور به نفوذ این رشته مفرح ورزشی به خانواده ها و جوانان کمک شایانی نموده است، و با ایجاد بسترهایی مجهز و بروز توسط  بخش خصوصی و همچنین ارائه راهکارهای تشویقی برای اقشار کم درامد جهت استفاده از این مدارس،میتوان این رشته ورزشی را نه تنها بعنوان یک گزینه جدید برای ورزش جوانان برومند این مرز و بوم مد نظر قرار داد بلکه میتوان به افزایش و خوش رنگ تر شدن مدالهای ورزشکاران تیم ملی در عرصه های بین المللی امیدوارتر بود تا در نهایت هدف همه ما که اعتلای نام میهن عزیزمان ایران است ، محقق شود.

 

از این رو مارینا کاسپین نخستین باشگاه ورزشهای دریایی شمال کشور را در فضایی جدید و در مجاورت مارینا افتتاح نمود. با راه اندازی باشگاه ورزشهای دریایی مارینا کاسپین از این پس علاقه مندان به ورزشهای و تفریحات دریایی میتوانند در محیطی کاملا بروز و مجهز تمامی ورزشها و تفریحات دریایی را تجربه کرده یا در کلاسهای اموزشی مربوطه ثبت نام کنند.

 

آدرس باشگاه ورزشهای دریایی مارینا کاسپین در منطقه آزاد انزلی، فاز گردشگری انتهای بلوار ساحلی جنب مارینا کاسپین می باشد. که علاقه مندان همه روزه می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.

 

اهداف اصلی باشگاه ورزشهای دریایی مارینا کاسپین:

 

 

کشف و پرورش استعداد های ناب در این رشته های ورزشی از سنین پایه و معرفی به تیمهای ملی

جذب خانواده ها به این ورزشها برای پر کردن اوقات فراقت فرزندانشان در محیطی کاملا حرفه ای ، ایمن و مناسب برای کودکان

استفاده مدارس از امکانات این باشگاه در زنگهای ورزش

ارائه مدرک معتبر از فدراسیون ها و انجمن های مربوطه به ورزشکاران در پایان هر دوره

افزایش اقبال عمومی به رشته های ورزشی دریایی با ساده تر کردن دسترسی به دوره های آموزشی درفضایی تخصصی، بروز و مجهزو زیر نظر مربیان رسمی فدراسیون ها یا انجمن های هر رشته ورزشی.

ایجاد یک باشگاه ورزشی واحد برای نخستین بار برای رشته های مختلف ورزشهای دریایی جهت شرکت در لیگ های داخلی و مسابقات برون مرزی

برگزاری اردوهای آماده سازی برای همه ی رده های سنی در تمام ورزشهای دریایی

برگزاری مسابقات ملی و بین المللی در این رشته ها

با افزایش تعداد علاقه مندان به این رشته ها و تاثیر مستقیم آن بر بازار گردشگری دریایی ، شاخه ها جدید شغلی مرتبط با این ورزش ها )مربی،بدنساز، داور و …( ایجاد می شوند و با جذب علاقه مندان به بازار کار باعث اشتغالزایی در میان جوانان و علاقه مند میشود.

 

 

نخستین مدرسه بادبانی کشور

این باشگاه که در نوع خود منحصر بفرد می باشد تنها باشگاه ورزشهای دریایی شمال و نخستین مدرسه بادبانی کل کشور نیز می باشد که با طیف وسیعی از خدمات و امکانات آماده سرویس دهی به مشتریان می باشد. برخی از خدمات و امکانات این مجموعه عبارتند از:

 

سالن پذیرش بزرگ

سالن غذا خوری

سالن خشکشویی اختصاصی

فروشگاه تجهیزات ساحلی و دریایی

واحد عکاسی و مدیا

واحد آموزش،مربیان و ناجیان غریق

دوش و رختکن اختصاصی

سرویس های بهداشتی

جای پارک خودرو

کلاس آموزش مجهز برای آموزشهای تئوری

 

ورزشها و دوره های آموزشی که در باشگاه ورزشهای دریایی مارینا کاسپین خواهید یافت در چند دسته تقسیم بندی شده و هریک تیم آموزشی و مربی گری مخصوص به خود را دارد.

 

 همچنین تسهیلاتی برای مربیان برخی از رشته های ورزشی دریایی که مدرسین آزاد دارند یا مربیان ملی جهت برگزاری دوره ها و اردوهای آماده سازی در نظر گرفته شده و  این مجموعه آماده است تا پذیرای این دسته از افراد بوده و امکانات مجموعه را جهت برگزاری هر دوره آموزشی ای در اختیار ایشان قرار دهد.

 

از طرف دیگر وجود حوضچه اختصاصی در مارینا سبب می شود این مجموعه بتواند میزبان مسابقات انتخابی تیم ملی در رشته های مختلف و همچنین مسابقات بین المللی باشد.

 

رشته های ورزشی این مجموعه عبارتند از:

مدرسه بادبانی ( آپتیمیست،لیزر،هوبی کت، ویندسرف و کایت بوردینگ)

ورزشهای پارویی (پدلبورد،کایاک و …)

ورزشهای اسکی روی آب (ویک بورد،اسلالوم و…)

برای اطلاع بیشتر از ورزشهای باشگاه ورزشهای دریایی مارینا کاسپین به این مقاله مراجعه کنید.