استاندارد های بین المللی دریایی

استاندارد های بین المللی دریایی

ایزو در سال ۱۹۴۷ تاسیس شده و از آن زمان ۱۹۵۰۰ استاندارد بین المللی منتشر کرده که تقریباً تمام وجوه فناوری و تجارت را پوشش می دهند.

استاندارد ABS

استاندارد ( ABS (The American Bureau of Shipping آمریکا یک انجمن رده بندی دریایی می باشد که با هدف ارتقاء امنیت زندگی، اموال و محیط طبیعی به وسیله توسعه و تایید استانداردهایی برای طراحی، ساخت و تعمیرات عملیاتی مرتبط با تاسیسات دریایی فعالیت دارد. در اواخر  سال ۲۰۱۲ میلادی ، انجمن ABS به عنوان دومین انجمن بزرگ دنیا در زمینه استانداردهای دریایی با ناوگانی در حدود ۱۲۰۰۰ کشتی های بازرگانی و تاسیسات آفشور محسوب می شد.

سرویس مرکزی ABS تهیه سرویسهای کلاس بندی را با توسعه استانداردها به نام قوانین ABS پایه گذاری کرد. این قوانین پایه ای برای ارزیابی طراحی و ساخت کشتی های جدید و یکپارچگی کشتی های موجود و سازه های دریایی ای باشد.

مارینا کاسپین

استاندارد DNV GL

دی‌ ان ‌وی  جی ‌ال،  به انگلیسی : (DNV GL) شرکت چند ملیتی بوده، که دفتر مرکزی آن در شهر اسلو، نروژ قرار دارد. این شرکت ارائه‌کننده انواع خدمات بازرسی، کنترل کیفیت و صدور انواع گواهینامه می‌باشد. شمار کارکنان شرکت دی‌ان‌وی جی‌ال بیش از ۱۶،۰۰۰ نفر است، که در سراسر جهان فعالیت می‌کنند.

خدمات اصلی شرکت دی‌ان‌وی جی‌ال شامل بازرسی و تایید مقدار، وزن و کیفیت کالاهای گوناگون، همچنین تست و کنترل کیفیت محصولات و عملکرد آنها در برابر استانداردهای مختلف بهداشتی، ایمنی و نظارتی می‌باشد.

این شرکت، در سال ۱۸۶۴ در اسلو، نروژ تاسیس شد. در حال حاضر رقبای اصلی دی‌ان‌وی جی‌ال در سطح جهانی عبارتند از: شرکت اینترتک،توف، اس‌جی‌اس و بیرو وریتاس.

این شرکت حاصل ادغام شرکت دی‌ان‌وی و گرمانیشر لوید در سال ۲۰۱۳ می‌باشد.

استاندارد های دریایی مارینا کاسپین

استاندارد LR (Lloyd’s Register)

استاندارد  LR (Lloyd’s Register) یک سازمان خدمات فنی و تجاری و یک انجمن رده بندی دریایی می باشد که بطور کامل متعلق به بنیاد Lloyd’s Register ، یک موسسه خیریه بریتانیا با هدف تحقیق و توسعه در زمینه علمی و مهندسی، می باشد. تاسیس این سازمان به سال ۱۷۶۰ بر می گردد. اهداف اعلام شده این سازمان افزایش ایمنی زندگی، دارایی و محیط زیست بوسیله کمک کردن به مشتریان (بوسیله  اعتبارسنجی، صدور گواهینامه و اعتباربخشی) بمنظور تضمین کیفیت ساخت و تولید و بهره برداری از زیرساخت های حیاتی می باشد.

در گذشته، LR بصورت اختصاصی تنها ویژه محصولات دریایی بود. در اواخر قرن بیستم، آن را در صنایع دیگر همچون نفت و گاز، صنایع فرآوری شده، هسته ای و راه آهن نیزگسترش داد.  شرکت Lloyd’s Register Quality Assurance Ltd (LRQA) که شرکت فرعی و زیرشاخه شرکت LR بوده و کاملا تحت مالکیت  LR می باشد فروشنده بزرگ در زمینه خدمات ارزیابی مستقل از جمله گواهینامه سیستم های مدیریت برای گواهینامه های کیفیت ISO9001،  ISO14001و OSHAS18001 می باشد. لویدز رجیستر وابستگی به لوید لندن ندارد.

مارینا کاسپین

استاندارد BV

استاندارد BV یک آژانس بین المللی در زمینه استاندارد است.

علاوه بر استانداردها، همچنین گواهینامه  HSE(ایمنی، بهداشت و محیط زیست) را نیز صادر می کند. امروزه دفتر مرکزی این کمپانی در شهر  نویی-سور-سن فرانسه در نزدیکی شهر دفانس قرار دارد. در ابتدا این کمپانی در سال ۱۹۸۲ در شهر آنتورپ بلژیک  و با عنوان Bureau de Renseignements pour les Assurances Maritimes (دفتر اطلاعات برای امور دریایی) تشکیل شد. نام Bureau Veritas در سال ۱۸۲۹ جهت  نامگذاری به تصویب رسید.

استاندارد BV یکی از معتبرترین استانداردها در زمینه دریایی می باشد. خدمات اصلی شرکت Bureau Veritas شامل بازرسی و تایید مقدار، وزن و کیفیت کالاهای گوناگون، همچنین تست و کنترل کیفیت محصولات و عملکرد آنها در برابر استانداردهای مختلف بهداشتی، ایمنی و نظارتی می‌باشد. Bureau Veritas، به عنوان یک شریک مورد اعتماد، راه حل های نوآورانه ای را که فراتر از انطباق ساده با مقررات و استانداردها در زمینه کاهش ریسک، بهبود عملکرد و ترویج توسعه پایدار است ارائه می دهد.

استاندارد های دریایی مارینا کاسپین

وابسته —————————————————————————————————————————————–

انواع لنگر
سیستم AIS
انواع سایبان شناور
آشنایی با فندرها
قسمت های شناور
وسایل نجات در دریا
رنگ های ضد خزه
کنوانسیون های دریانوردی دانلود این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.